Přeskočit na hlavní obsah

10 TOP způsobu jak vyloučit přebytečnou vodu z organismu

Nadměrné zadržování vody může být ukazatelem chronického zánětu. Zadržování vody nebo také retence tekutin může být způsobeno alergií na jídlo, špatnou stravou, hromaděním toxinů, jedovatých látek a léků v těle až po nemoci jako je selhání ledvin. Ženy mohou zadržovat více vody během luteální fáze svého menstruačního cyklu a během těhotenství. Pro většinu lidí není nadměrná hmotnost vody vážným zdravotním problémem. Nicméně může mít negativní dopad na váš vzhled a kvalitu života. Zde je několik osvědčených a bezpečných způsobů, jak snížit hmotnost vody rychle a bezpečně.

1. Cvičení

Cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak snížit váhu vody v krátkodobém horizontu. Při sportování se z těla ztrácí tekutiny potem. A co je důležité, během cvičení se voda přemístí z okolí buněk do svalů a tělo "splaskne".Průměrná ztráta tekutiny během 1 hodiny cvičení je mezi 0,5-2 litrů, v závislosti na faktorech jako je teplo a oblečení.

2. Více spánku

Spánek je důležitý stejně jako zdravý jídelníček a pohyb. Spánek ovlivňuje sympatické nervy v ledvinách, které regulují rovnováhu sodíku a vody. Dle studie ((10.1126/science.1241224)) během spánku tělo vyplavuje toxiny z mozku. Dostatek spánku pomáhá regulovat hladinu tekutin v těle a minimalizuje zadržování vody. 

3. Méně stresu

Stres zvyšuje produkci hormonu kortizolu. Kortizol přímo ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních. Stres společně s kortizolem zvyšují produkci antidiuretického hormonu ADH. ADH vysílá signály do ledvin s informací, kolik vody mají ledviny vyloučit z těla ven. 

4. Doplnit minerály

Hořčík a draslík hrají důležitou roli v zachování optimální hladiny tekutin v těle. Pokud je těchto minerálů málo nebo naopak hodně, může dojít ke kolísání hladiny vody v tkáních. Pozor, při užívání doplňků stravy s minerály je nutné dostatečně pít, jinak může dojít k opačnému efektu, tedy k přibírání vody v těle. 

5. Sodík

Mějte pod kontrolom příjem sodíku (soli). Sodík hraje důležitou roli v udržení správné rovnováhy tekutin v těle. Při nadměrném příjmu sodíku tělo ukládá přebytečnou vodu. 

6. Zázračná a léčivá pampeliška

Pampeliška se v alternativní medicíně používá k léčbě retence vody. Pampeliška je přírodní diuretikum. V posledních letech se stala pampeliška populární mezi kulturisty a sportovci, kteří potřebují "vypustit" vodu pro estetické účely nebo musí splnit hmotnostní kategorii. Doplňky stravy pomáhají s redukcí vody v těle, dávají signál ledvinám k vylučování vyššího množství tekutin, solí včetně sodíku. Dle studie  (PMID: 19678785 PMCID: PMC3155102 DOI: 10.1089/acm.2008.0152) užívání pampelišky zvyšuje frekvenci močení po dobu 5hodin od podání.

7. Hydratace

Dostatečný příjem tekutin je předpokladem pro udržení optimální rovnováhy tekutin v organismu, pro správnou funkci jater a ledvin, které mohou zabránit vylučování tekutin z těla. Voda je také důležitá pro celkové zdraví, pro funkci mozku i pro spalování tuků. 
Indikátorem dehydratace je tmavě zbarvená moč.

8. Potraviny pro podporu redukce vody 

Existuje několik potravin, které byste měli do svého jídelníčku zařadit a tím podpořit správnou rovnováhu vody v těle. Patří se potraviny 
bohaté na hořčík a draslík, které pomáhají zvýšit vylučování moči z těla a snížit hladinu sodíku. Tmavě zelená listová zelenina, fazole, banány, avokádo,
rajče, bílý jogurt jsou plné draslíku. Tmavá čokoláda, ořechy, celorznné produkty, listová zelenina zase obsahují hořčík.
Další doporučené potraviny pro snížení tekutin z tkání:

  • Petřžel
  • Přeslička
  • Česnek
  • Fenykl
  • Pýr
  • Kopřiva

9. Omezte sacharidy 

Omezte příjem sacharidů. Tím se rychle zbavíte přebytečné vody. Sacharidy jsou uloženy ve svalech a játrech jako glykogen. Ale pozor, glykogen má tu vlastnost, že natáhne vodu k sobě.
Na každý gram glykogenu připadne 3-4g vody.
Tím, že snížíme příjem sacharidů ihned snížíme množství zadržované vody.
Sacharidy způsobují vzestup inzulínu, který zvyšuje ukládání sodíku v těle. Dieta s nízkým obsahem sacharidů vede k poklesu hladiny inzulínu a tím ke ztrátě sodíku a přebytečné vody.


10. Na českém trhu existuje špičkový doplněk stravy QUICK DREN s obsahem pampelišky, pýru, petržele a s obsahem hořčíku, draslíku a vápníku (korálový vápník), který přírodní cestou pomáhá regulovat množství přebytečné vody v těle a zároveň tělu doplňuje potřebné minerály. Minerály jsou v organické formě s maximální vstřebatelností do organismus. QUICK DREN si můžete zakoupit zde: QUICK DREN

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

REDUKČNÍ DIETNÍ PLÁN NA 2 TÝDNY

ZHUBNĚTE pas, boky, břicho, nohy za 2 TÝDNY
Zbavíte se převážně vody, ale i tuků a nastartujete své hubnutí GARANTOVÁNO Hubnutí je hlavně o jídle. Příjem kalorií by neměl přesahovat výdej. Při skladbě jídla přemýšejte jako astronaut. Jezte výživná jídla bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály, bílkoviny. Dopřejte si i karbohydráty v menším množství. Jezte více vlákniny. Stravu můžete doplnit o doplňky stravy s minerály, pokud si myslíte, že Vaše strava tyto složky postrádáDoplňte na únavu a stres hořčík, zinek, selen, draslík, vápník, vitamín C.Pijte dostatečné množství vody, ochucené vody. Nepijte sycené a přeslazené nápoje a nápoje s umělými sladidly. Uškodíte si. Dopřejte si i kávu nebo čaj, smoothies. Zde ale nemíchejte v jednom smoothie zeleninu a ovoce dohromady. Zeleninový koktejl si můžete dopřát v průběhu celého dne. Ovocný smoothie jen dopoledne do 12hod. Hubnutí můžete podpořit kardio cvičením nebo posilováním. Svaly podporují a zrychlují metabolismus. Tělo bude pevnější a he…
KORÁLOVÝ VÁPNÍK - CO TO JE A JEHO ÚČINKY NA ZDRAVÍ CORAL CALCIUM - BENEFITS Calcium and Magnesium in 2:1 ratio KORÁLOVÝ VÁPNÍK 2:1 - VÝVÁŽENÝ POMĚŘ VÁPNÍKU A HOŘČÍKU S MAXIMÁLNÍ VSTŘEBATELNOSTÍ V LIDSKÉM TĚLE / 73 minerálů  Korálový vápník je sůl vápníku v organické formě. Obsahuje vápník a hořčík v přirozeném poměru 2:1 a dalších 71 minerálů. Minerály se vzájemně ovlivňují a zajišťují maximální vstřebatelnost do lidského organismu. Stejný poměr minerálů je zastoupen v lidském těle.
Korálový vápník po staletí využívá  holistická medicína, věda Ayurvéda, která se zabývá celým člověkem.
Účinky korálového vápníkuPomáhá alkalizovat, neutralizovat vnitřní prostředí lidského těla. Stres, špatná strava, nadbytek cukrů a bílkovin způsobuje zakyselení organismu. Překyselený organismus může vyvolat vážná onemocnění.  Korálový vápník má schopnost maximální vstřebatelnosti v lidském těle.  Byl vytvořen v živých organismech. Organické formy minerálů jsou všeobecně lépe vstřebatelné než anorganické…
HUBNUTÍ S GENY - VYUŽIJTE SVÉ GENY KE SVÉMU PROSPĚCHU - ODBOURÁTE PŘEBYTEČNÉ TUKY Můžeme si myslet, že za tloušťkou, tučným břichem, silnými stehny, velkým zadkem stojí genetická výbava od našich maminek, tatínků, prarodičů. Motivace k hubnutí je pak menší.


Od našich předků sice geny dědíme, ale jejich chování můžeme změnit a tedy i svou postavu. Ale jak?

Jednodušše! Jídlem, které si dopřáváme každý den.


Proč někteří zůstávají štíhlí bez diet a cvičení a ostatní cvičí a váha jde dolů velmi pomalu? Genetika zde opravdu hraje velkou roli.  Je pravda, že nemůžeme geny, které jsme zdědili změnit, ale máme kontrolu nad tím, jak se  k nám geny chovají. Tedy přesněji jak se chovají k našim buňkám.

Jde prostě o to, které geny máme zapnuté, a které jsem vypnuli. Jde o tzv. genovou expresi, která rozhoduje o tom, proč se někomu ukládají tuky skoro ze vzduchu a jiní se cpou a jsou stále štíhlí.

Chování genů můžeme změnit! A to přírodními látkami, které vkládáme do svých úst 


Nové průzkumy dokazují,…