Přeskočit na hlavní obsah

Objevte účinky čili papriček na lidské zdraví

Máte rádi chilli papričky? Jsou chutné, zdravé, pálí na jazyku a hřejí nejen na duši.

Proč nás papričky pálí?
Chilli papričky mají v sobě pálivou látku, aktivní složku, která se nazývá kapsaicin. Je to dráždivá látka, která vyvolává pocit pálení. 
Podobu čistého kapsaicinu můžete vidět na obrázku.
Čistý kapsaicin je hydrofibní (nerozpustný ve vodě, ale v tucích), bez zápachu, bezbarvý. Proto také, pokud sníte pálivou papričku a snažíte se zahnat pocit pálení vodou, nepomůžete si. Kapsaicinu se do vody nechce. 
Pálivou chuť zaženete mlékem, nebo i panáčkem tvrdého alkoholu.


Jaké jsou účinky kapsaicinu?

Kapsaicin podporuje lipolýzu. Tedy odbourávání tuků 

Lipolýza je odbourávání tuků uloženého v tukových buňkách.
Kapsaicin stimuluje uvolňování adrenalinu z nadledvinek. Hormon Adrenalin povzbuzuje tělo k mnoha činnostem, např. k odbourávání mastných kyselin do krevního oběhu. Mastné kyseliny jsou poté krví rozvedeny do celého těla a slouží jako zdroj energie.
Zvýšená hladina adrenalinu stimuluje sympatický nervový systém, který vyvolává řetězovou reakci, která přenáší uloženou energii do svalů. Dochází tak k dalšímu spalování energie.
Adrenalin také aktivuje štěpení zásobního cukru v těle a umožňuje rychlé uvolnění energie. Dochází k rozšíření cév ve svalech a následnému prokrvení a opět k dalšímu využití energie

Kapsaicin také podporuje produkci tepla v těle. Na nával tepla reaguje organismus rozšířením cév, aby nedošlo k přehřátí a teplo se uvolnilo. Tento účinek využívají výrobci kapsaicinových doplňků výživy pro podporu krevní cirkulace, pro podporu zrychlení klidového metabolismus jak v trávicím systému tak i ve svalech a pro podporu redukce hmotnosti.
Není divu, že se kapsaicin stále více objevuje v doplňkové výživě.


Kapsaicin pomáhá těžkému žaludku

Kapsaicin zvyšuje produkci žaludečních šťáv a pomáhá trávit těžce stravitelná jídla.

Kapsaicin ovlivňuje chuť k jídlu

Pálivost papriček snižuje chuť k jídlu. To ocení ti, kteří milují jídlo a chuťe na jídlo jsou mocnější

Kapsaicin zlepšuje náladu

Kapsain pomáhá vylučovat do mozku endorfiny (hormony štěstí) a tím se zlepšuje naše nálada. Způsobuje uvolnění, uklidnění.


Další účinky chilli papriček?

Kromě kapsaicinu obsahují 7x více vitamínu C než pomeranč,  dále antioxidanty, karotenoidy. Chilli papričky pomáhají  zlepšovat citlivost na inzulín


  • Zlepšuje trávení
  • Pomáhá od migrén
  • Uvolňuje nervové napnutí
  • Uvoňuje od bolesti kloubů a kostí
  • Snižuje krevní tlak
  • Bojuje se záněty


www.lekarnaproradost.cz
New Source Supplements

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

REDUKČNÍ DIETNÍ PLÁN NA 2 TÝDNY

ZHUBNĚTE pas, boky, břicho, nohy za 2 TÝDNY
Zbavíte se převážně vody, ale i tuků a nastartujete své hubnutí GARANTOVÁNO Hubnutí je hlavně o jídle. Příjem kalorií by neměl přesahovat výdej. Při skladbě jídla přemýšejte jako astronaut. Jezte výživná jídla bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály, bílkoviny. Dopřejte si i karbohydráty v menším množství. Jezte více vlákniny. Stravu můžete doplnit o doplňky stravy s minerály, pokud si myslíte, že Vaše strava tyto složky postrádáDoplňte na únavu a stres hořčík, zinek, selen, draslík, vápník, vitamín C.Pijte dostatečné množství vody, ochucené vody. Nepijte sycené a přeslazené nápoje a nápoje s umělými sladidly. Uškodíte si. Dopřejte si i kávu nebo čaj, smoothies. Zde ale nemíchejte v jednom smoothie zeleninu a ovoce dohromady. Zeleninový koktejl si můžete dopřát v průběhu celého dne. Ovocný smoothie jen dopoledne do 12hod. Hubnutí můžete podpořit kardio cvičením nebo posilováním. Svaly podporují a zrychlují metabolismus. Tělo bude pevnější a he…
KORÁLOVÝ VÁPNÍK - CO TO JE A JEHO ÚČINKY NA ZDRAVÍ CORAL CALCIUM - BENEFITS Calcium and Magnesium in 2:1 ratio KORÁLOVÝ VÁPNÍK 2:1 - VÝVÁŽENÝ POMĚŘ VÁPNÍKU A HOŘČÍKU S MAXIMÁLNÍ VSTŘEBATELNOSTÍ V LIDSKÉM TĚLE / 73 minerálů  Korálový vápník je sůl vápníku v organické formě. Obsahuje vápník a hořčík v přirozeném poměru 2:1 a dalších 71 minerálů. Minerály se vzájemně ovlivňují a zajišťují maximální vstřebatelnost do lidského organismu. Stejný poměr minerálů je zastoupen v lidském těle.
Korálový vápník po staletí využívá  holistická medicína, věda Ayurvéda, která se zabývá celým člověkem.
Účinky korálového vápníkuPomáhá alkalizovat, neutralizovat vnitřní prostředí lidského těla. Stres, špatná strava, nadbytek cukrů a bílkovin způsobuje zakyselení organismu. Překyselený organismus může vyvolat vážná onemocnění.  Korálový vápník má schopnost maximální vstřebatelnosti v lidském těle.  Byl vytvořen v živých organismech. Organické formy minerálů jsou všeobecně lépe vstřebatelné než anorganické…
HUBNUTÍ S GENY - VYUŽIJTE SVÉ GENY KE SVÉMU PROSPĚCHU - ODBOURÁTE PŘEBYTEČNÉ TUKY Můžeme si myslet, že za tloušťkou, tučným břichem, silnými stehny, velkým zadkem stojí genetická výbava od našich maminek, tatínků, prarodičů. Motivace k hubnutí je pak menší.


Od našich předků sice geny dědíme, ale jejich chování můžeme změnit a tedy i svou postavu. Ale jak?

Jednodušše! Jídlem, které si dopřáváme každý den.


Proč někteří zůstávají štíhlí bez diet a cvičení a ostatní cvičí a váha jde dolů velmi pomalu? Genetika zde opravdu hraje velkou roli.  Je pravda, že nemůžeme geny, které jsme zdědili změnit, ale máme kontrolu nad tím, jak se  k nám geny chovají. Tedy přesněji jak se chovají k našim buňkám.

Jde prostě o to, které geny máme zapnuté, a které jsem vypnuli. Jde o tzv. genovou expresi, která rozhoduje o tom, proč se někomu ukládají tuky skoro ze vzduchu a jiní se cpou a jsou stále štíhlí.

Chování genů můžeme změnit! A to přírodními látkami, které vkládáme do svých úst 


Nové průzkumy dokazují,…